23 Ekim 2019

İnsanları Gizli Hipnotik Dil Kalıpları ile İkna Edin

Öyle ikna edici cümleler vardır ki karşınızdaki insanlar asıl niyetinizi anlamadan ve sorgulamadan onları kabul edebilirler. Örneğin; “Annelerin büyük çoğunluğu çocuklarının organik gıda tüketmesi konusunda sizin kadar hassas değil, desem inanır mısınız?” cümlesini analiz edelim. Siz bu cümle ile anneye masumane görünen bir soru yöneltiyorsunuz. Anne ise bunu, organik gıdayı almazsa hassas bir anne olamayacağı şeklinde algılayacaktır. Asıl niyetimizi nasıl gizlediğimize dikkat ettiniz değil mi?

Bu tarz cümleleri hayatınızın her alanında kullanarak insanların dilediğiniz şekilde düşünmesini sağlayabilirsiniz. İnsanları, ürününüzü satın alma, sunduğunuz hizmetten yararlanma, adayınıza oy verme veya eşinizi eskiyen koltuklarınızı değiştirme konusunda kolayca ikna edebilirsiniz.

İşte size gizli hipnotik dil kalıplarından birkaç örnek (Cümlelerdeki talimatlar büyük harflerle; hipnotik ifadelerse koyu harflerle yazılmıştır.);

İnsanlar BÖYLE BİR SİTEDE OTURMANIN ÖNEMİni nasıl anlamaz.

“HEMEN İMZALAman şart değil.

“DAHA KALİTELİ BİR HİZMET Almak ister misiniz?

“MÜKEMMEL BİR ARABAnız olsaydı, NASIL OLMASINI İSTERDİNİZ?”

“….olsaydı” = “Hayal edin.” cümlesi doğruca bilinçaltına işler ve zihinsel bir virüs gibi harekete geçirir.

Size ON YAŞ GENÇ GÖRÜNmenin yollarını gösterseydim, UYGULAr mıydınız?” Bu, kusursuz bir kapanış hazırlığı sorusudur.)

Sadece bu cümleleri kullanmanız; elbette ki karşı tarafın istediğiniz şeyi yapacağı anlamına gelmez. Ama en azından sunduğunuz şey konusunda olumlu yönde bir kanaat oluşmasını sağlayabilirsiniz ki bu ilerisi için önemli bir yatırım olabilir.

Bu tarz hipnotize edici dil kalıplarını kullandığınız da insanlar, taleplerinize, eskisine oranla daha fazla uyum gösterecektir. Bol bol alıştırma yapın ve neler olduğunu izleyin.

*Kevin HOGAN’ın “Gizli İkna Taktikleri” adlı kitabından alıntılar yapılarak hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir